ورود  \/ 
x
x
ثبت  \/ 
x

 x 
سبد خرید خالی

سوالات متداول

سوالات متداول

برخی از سوالات متداول در خصوص ارزهای مجازی در این بخش به شما عزیزان پاسخدهی شده است در صورتی که جواب سوال خود را در موارد زیر نیافتید از تماس با مرکز پشتیبانی دریغ نفرمایید.
نحوه فروش بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی به پیکوچینجر چگونه است؟
ابتدا نشانی کیف پولی که تراکنش از آن صورت می‌گیرد را در لیست کیف پول‌های خود در بخش حساب کاربری‌تان در سایت پیکوچینجر اضافه کنید. سپس به صفحه فروش ارز مربوطه رفته و مقدار مورد نظر را وارد کنید، در صورتی که با قیمت اعلام شده موافق هستید، آن را تایید و برای ارز پلاس بیت کوین ارسال کنید. پس از تایید نوع ارز، میزان و مبلغ آن توسط کارشناس‌های پیکوچینجر، می‌توانید همان مقدار ارز دیجیتال مورد توافق را به نشانی کیف پولی که در اختیارتان قرار خواهد گرفت، ارسال کنید. فروش بیت کوین باید طی یک تراکنش صورت گیرد. پس از تایید، مبلغ ریالی به حساب بانکی که به نام شماست ارسال خواهد شد. در نظر داشته باشید که هزینه کارمزد فروش به عهده مشتری است.
چرا برای خرید و فروش بیت کوین باید مدارک هویتی خود را ارسال کنم؟
صرافی‌ها یکی از مراکز مبادلات مالی در کشور هستند و تمامی مراکزی که مبادلات مالی در آنها صورت می‌گیرد دارای قوانین مرتبط با خود است. همانطور که نمی‌توان بدون تحویل مدارک هویتی در بورس یا بانک، حساب افتتاح کرد، در پیکوچینجر هم نیاز به تایید هویت کاربران است. صرافی‌های آنلاین برای جلوگیری از مشکلات احتمالی که ممکن است در زمینه پولشویی یا نقل و انتقالات غیرمجاز مالی رخ دهد نیازمند تایید مدارک هویتی کاربران خود هستند تا پس از آن، امکان خرید و فروش ارزهای مجازی را برای آنها امکان‌پذیر سازند.
چرا نرخ بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بیشتر از نرخ دلار روز است؟
نرخ ارزهای دیجیتال همیشه بیشتر از نرخ دلار موجود در بازار است. برای خرید هر بیت کوین ابتدا باید ارز قابل معامله که قابلیت استفاده در صرافی‌های خارج از کشور داشته باشد را خرید. خرید این ارز مشمول کارمزد می‌شود که این کارمزد باعث می‌شود تا نرخ ارز بالاتر شود. همچنین در هنگام خرید بیت کوین به صورت دلاری، صرافی فروشنده بیت کوین نیز درصدی کارمزد از میزان مبلغ ارسال شده کسر می‌کند. علاوه بر موارد ذکر شده، صرافی‌های داخل ایران نیز مبلغی به عنوان سود برای خود در نظر می‌گیرند که این کار موجب بالارفتن قیمت بیت کوین نسبت به قیمت اصلی دلار موجود در بازار می‌شود.
آیا امکان لغو کردن سفارش وجود دارد؟
در صورتی که سفارش در حال پردازش باشد و هنوز برای شما ارسال نشده باشد امکان لغو کردن آن وجود دارد؛ در غیراین‌صورت امکان لغو کردن سفارش نیست.
آیا امکان لغو کردن سفارش وجود دارد؟
در صورتی که سفارش در حال پردازش باشد و هنوز برای شما ارسال نشده باشد امکان لغو کردن آن وجود دارد؛ در غیراین‌صورت امکان لغو کردن سفارش نیست.
آدرس کیف پول بیت کوین (ولت) خود را به اشتباه وارد کردم و پولی به حساب من واریز نشده است. چه کاری باید انجام بدهم؟
تمامی مسئولیت اشتباه وارد کردن اطلاعات و آدرس کیف پول (ولت) بر عهده شخص شما است. در صورتی که آدرس خود را اشتباه وارد کنید، پول شما از بین خواهد رفت و امکان بازگشت وجه وجود ندارد.
آیا ارز خریداری شده در لحظه برای من ارسال می‌شود؟
برخی از ارزها در همان لحظه‌ای که پرداخت را انجام می‌دهید، برای شما ارسال می‌شود؛ اما برای بعضی دیگر از ارزها این امکان وجود ندارد و این فرایند باید توسط کارشناس‌های فروش ارز اول صورت بگیرد. زمان قرارگرفتن ارز در ولت شما وابسته به نوع ارز، شلوغی شبکه و برخی عوامل فنی دیگر متفاوت است، اما تلاش ما تحویل در اسرع وقت است.
آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟
خیر، در حال حاضر فروش ارز ها از ساعت 10صبح الی 11 شب می باشد.
علت اینکه پیکوچینجر نماد اعتماد ندارد چیست؟ آیا می‌توانم به شما اعتماد کنم؟
در حال حاضر قانون نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سکوت کرده است؛ به همین خاطر امکان دریافت نماد اعتماد برای سایت پیکو چینجر وجود ندارد. برای اطمینان خاطر و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با مرکز تماس ما به شماره 65509478 و 09129054844تماس بگیرید.

بیت کوین در صدا و سیما

بیت کوین یکی از بزرگترین اختراعات پانصد سال گذشته در جهان محسوب میشود.
برنامه پخش شده از شبکه سه سیما!!
هیچ‌کس مالک شبکه بیت‌کوین نیست و مانند ایمیل، این کاربران بیت‌کوین هستند که آن را کنترل می‌کنند. کاربردهای بیت‌کوین در هیچ‌کدام از دیگر سیستم‌های پرداخت دیگر یافتنی نیست.

بازهم سوال دارید؟

اگر در سوال و جواب های بالا پاسخ خود را دریافت نکردید به این موارد نیز مراجعه کنید
آیا برای خرید بیت کوین باید حتما در پیکو چینجر ثبت نام کنم؟
بله. عضویت در سایت و تایید مدارک برای خرید الزامی است .هیچ مبادله ای بدون ثبت نام و تایید مدارک صورت نخواهد پذیرفت
آیا پس از تایید شماره تلفن همراه، می‌توانم شماره خود را تغییر دهم؟
بله. برای این کار باید از قسمت پشتیبانی درخواست خود را در قالب تیکت ارسال کنید. برای این منظور باید مجدداً فرایند تایید هویت را کامل کنید
علت عدم عرضه بیت کوین در صرافی‌های رسمی چیست؟
طبق دستورالعمل مربوط به صرافی ها، صرافان مجاز به معامله ارزهای مجازی نیستند. در دستورالعمل صرافیها معاملات غیرفیزیکی از جمله خرید و فروش مجازی دلار یا ارزهای رمزپایه غیرقانونی است و به همین خاطر صرافیها نمیتوانند ارزهای الکترونیکی را معامله کنند.
آیا می‌توان از یک حساب برای اشخاص دیگری خرید کرد؟
خیر، شما فقط می توانید از کارت یا حساب هایی که تایید شده و به نام خودتان است، خرید کنید. چنانچه بخواهید از حساب شخص دیگری خرید کنید، ابتدا باید حساب برای شخص واریز کننده پول ایجاد کنید و مراحل تایید حساب را طی کنید و سپس نسبت به خرید اقدام نمایید؛ که این کار بهتر است توسط همان فرد انجام شود.
آیا می‌‏توان ارزهایی که در حال حاضر موجود نیستند را سفارش داد؟
بله. می توانید درخواست خود را به صورت تیکت برای ما بفرستید یا با پشتیبانی سایت تماس بگیرید و در صورت امکان خرید ارز مورد نظر توسط ارز اول برای شما انجام خواهد شد. قیمت ارز مورد نظر شما نیز با بیت کوین حساب خواهد شد و ارز اول سودی برای ارسال ارز مورد نظر بجز کارمزد تراکنش دریافت نخواهد کرد
آیا می‌‏توان سفارش را به صورت تلفنی یا حضوری انجام داد؟
به دلیل نوسان بالای نرخ بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، سفارش تلفنی درصورت پذیرفتن نرخ ارز توسط شما امکان پذیر است. سفارش به صورت حضوری با هماهنگی تیم پشتیبانی و خریدهای حضوری در صورت توجیه کافی یا مبالغ بالا جهت اطمینان خاطر خریدار صورت می گیرد.
آیا امکان ویرایش مشخصات کاربری من وجود دارد؟
بله. برای این کار باید از قسمت پشتیبانی درخواست خود را در قالب یک تیکت ارسال کنید و فرایند تایید هویت را دوباره انجام دهید
در صورت ناموفق بودن پرداخت اینترنتی و کسر پول از حساب بانکی، آیا می‌توان خرید را انجام داد؟
تا وجه موردنظر را دریافت نکند نمی تواند حساب شما را شارژ و به شما اجازه ی خرید دهد. معمولا در چنین مواردی، سیستم بانکی پول را به صورت خودکار به حساب فرد مسترد می کند، پس جای نگرانی وجود ندارد.
آیا می‌توان از چک برای پرداخت سفارش‌ها استفاده کرد؟
بله. به عنوان یکی از روش های پرداخت می توانید از چک استفاده کنید. برای این منظور نیاز به هماهنگی با پشتیبانی سایت است و تا پاس شدن و واریز مبلغ چک به حساب ما، امکان خرید وجود نخواهد داشت. ارز اول در حال حاضر تنها چک روز را می پذیرد.
با استفاده از کارت کدام بانک‌ها می‌توان هزینه سفارش را اینترنتی پرداخت کرد؟
با استفاده از کلیه کارت های متصل به شبکه شتاب می توانید خرید کنید